جزئیات طرح اعزام شبه کاروانی زائران اربعین حسینی(ع) بررسی شد

دومین جلسه کمیته ثبت نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین سال 1396، امروز در سازمان حج و زیارت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در این جلسه که با حضور نمایندگان ارگان های دست اندر کار ساماندهی و اجرای سفرهای اربعین برگزار شد، طرح اعزام شبه کاروانی یا گروه بندی زائران اعزامی اربعین از مبدأ حرکت تا مرز و پیش نیاز ها و لوازم طرح مورد بررسی قرار گرفت تا پس از تصویب به ستاد مرکزی اربعین منعکس شود.

این گزارش حاکی است در این جلسه مقرر شد مقدمات اجرای برنامه اعزام شبه کاروانی زائران اربعین در زمینه های لازم با هماهنگی طرف های عراقی تنظیم گردد و بستر همکاری و بهره گیری از تجارب اعزام راهیان نور و ستاد بازسازی عتبات نیز فراهم آید.

در جلسه امروز کمیته ثبت نام و اعزام اربعین ، مسئولین وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، صدا و سیما، سازمان راهداری و پایانه ها، وزارت کشور و دیگر ارگان ها نظرات خود را در ارتباط با نحوه اجرای طرح اعزام شبه کاروانی بیان کردند.

گفتنی است سازمان حج و زیارت عهده دار کمیته ثبت نام و اعزام در ستاد مرکزی اربعین است و مسئولیت تدوین طرح گروه بندی متقاضیان اعزام به منظور تسهیل امور و مدیریت بهتر جمعیت های عازم عتبات در ایام اربعین را بر عهده دارد.

مهمترین مزیت این طرح ، دسته بندی زائران از مبدأ و ایجاد آرامش و نظم دهی و انسجام آنان و همچنین امکان حمایت زائران از یکدیگر می باشد.