خریداری 23 میلیارد ریال کتاب از ناشران

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در پانصد و شصت و هفتمین و پانصد و شصت و هشتمین جلسه هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 853 عنوان در 116200 نسخه به مبلغ بیست و دو میلیارد و نهصد و شصت و شش میلیون و چهارصد هزار ریال برای خرید مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین در این جلسه‌ها تعداد 31 عنوان کتاب گویا در قالب لوح فشرده به تعداد 3150 نسخه برای خرید تصویب شده‌اند.

عناوین کتاب‌های مصوب، در تارنمای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این نشانی بارگذاری شده است.

مراحل تحویل کتاب و سایر مدارک به شرح زیر است:

الف) ناشران بعد از اطلاع از تصویب عناوین ارسالی‌شان همراه با کتاب‌های مصوب به میزان اعلام شده، به انبار کتاب واقع در جاده مخصوص کرج، کیلومتر ١٠، روبه‌روی شهاب خودرو، خیابان نخ زرین، خیابان شهید جلال، روبه‌روی صنایع آموزشی (هنرستان پیام شهید)، تلفن: ٥١-٤٤٥٤٥١٤٩ ، مراجعه کنند و پس از تحویل کتاب‌ها و دریافت رسید انبار، طی مراجعه به امور مالی معاونت امور فرهنگی وزارتخانه (اتاق ٣٢٥)، مدارک زیر را به مسئول ذی‌ربط تحویل دهند:

١- رسید انبار ٢ برگی (نسخه ذی حسابی و امور مالی)
٢- کپی پروانه نشر معتبر (در زمان دریافت حواله، پروانه نشر حداقل تا ٢ ماه آینده دارای اعتبار باشد)، کپی کارت ملی و کپی شناسنامه ناشر
٣- فاکتور فروش رسمی سربرگ ناشر
٤- اعلام شماره حساب در یکی از بانک‌های ملی به نام صاحب پروانه نشر
٥- ارائه تصویر کد اقتصادی (سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات)

ب) ناشرانی که بخشی از مصوبات‌شان جزو انتخاب‌های کانون فرهنگی مساجد است، قبل از مراجعه به انبار عمومی، برای تحویل عناوین مربوطه، به انبار این نهاد واقع در جاده مخصوص کرج، تهرانسر، بلوار گلها، مجتمع سازمان نهضت سواد آموزی، انبار مرکزی ستاد اقامه نماز (آقای بی پروا)، تلفن: ٤٤٥١٩٢٣٢ و ١٤٧٤٤٠١-٠٩١٢ مراجعه کنند.

ج) ناشران هنگام دریافت رسید انبار، حتماً به تطبیق اطلاعات مندرج در آن با مشخصات کتاب بپردازند تا درصورت مغایرت‌های احتمالی، مراتب مورد رسیدگی قرار گیرد، در غیر این صورت اعمال تغییرات در مراحل بعدی میسر نخواهد بود.

د) مهلت مراجعه به انبار و تحویل کتاب و مدارک تا ٣ ماه بعد از اعلام در سایت است. از این رو با توجه به اقتضائات اداری – مالی معاونت، مراجعات بعد از مهلت مقرر مورد رسیدگی قرار نمی‌گیرد.

ه) جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن‌های زیر تماس حاصل شود:

١- دفتر تحویل کتاب و برگزاری جلسات ٣٨٥١٣٠٤٩
٢- دفتر تنظیم حواله خرید کتاب ٣٨٥١٢٨٥٠
٣-دفتر امور مالی ٣٨٥١٢٩٩٤

هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نزدیک به دو دهه فعالیت مستمر در راستای وظایف قانونی در زمینه کمک به ناشران از طریق پرداخت یارانه و نیز مجموعه‌سازی بخشی از کتابخانه‌های سراسر کشور و همچنین توسعه کتابخوانی در حوزه فرهنگ عمومی از طریق انتخاب، خرید و اهدای کتاب‌های مناسب حوزه فرهنگ عمومی در فرایند بازار نشر کتاب کشور، تلاش داشته است حداکثر امکانات را در حوزه اختیارات و مقدورات خویش به کار ببرد تا رونق‌بخشی توامان در حوزه نشر و حوزه کتابخوانی فراهم آورد.