انتشار مجموعه داستان نعمت مرادی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ این مجموعه داستان بعد از 10 سال جمع‌آوری در 110 صفحه و با قیمت 10 هزارتومان توسط انتشارات هشت منتشر شده است.

این مجموعه داستان از 12 داستان کوتاه پیوسته تشکیل شده است که هر کدام با سوژه‌ای مجزا می‌تواند تجربه جدیدی از خوانش داستان‌های بومی را به مخاطب القا کند. مفهوم اکثر داستان‌ها به باورها، سنت‌ها و اعتقادات مردم بومی می‌پردازد‌. شخصیت‌ها و تیپ‌ها در کنار فضاها بجز، رنگ و منش بومی، فضایی از ریالسیم جادویی و بعضی داستان‌ها فضایی سورالیستی را ترسیم می‌کند به طوری که مخاطب مرز خیال و واقعیت درهم تنیده شده و همچنان بار اسطوره‌ای نمادین داستان‌ها را در می‌یابد.

استفاده از کلمات بومی نقش تعین کننده‌ای در ساخت و بافت زبان دارد. احیا کردن زبان و کلمه کاری است که در داستان‌ها خود را نشان داده است. باجی شخصیت یک جن و نماد پلیدی است که در اکثر داستان‌ها حضوری پررنگ دارد. این مجموعه داستان چهارمین کتاب نعمت مرادی است و قبل از این سه مجموعه شعر به قلم وی منتشر و به بازارکتاب عرضه شد. این مجموعه داستان هم اکنون در پیشخوان کتاب فروشی‌ها قرار دارد و در نمایشگاه کتاب ازسوی غرفه نشرهشت عرضه خواهد شد.

نعمت مرادی امسال در نمایشگاه کتاب چهار کتاب دارد. او علاوه بر مجموعه داستان “باجی»، با چاپ دوم مجموعه شعر “پدر» توسط نشر مهرافرید و مجموعه شعر “مادر» و “هرسین» که چندروزی است توسط نشر مایا منتشر شده است به نمایشگاه می‌آید. دو مجموعه شعر دیگر از این شاعر و نویسنده به اسم “زن» از نشر شانی و “دختران سپیدار» از نشر هشت نیز در انتظار مجوز هستند و ممکن است به نمایشگاه کتاب برسند.