ضرابی‌زاده: آدینه را با «مهمانی صخره‌ها» سپری کنید

بهناز ضرابی‌زاده، نویسنده حوزه انقلاب و دفاع مقدس و نامزد چهره سال هنر انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره پیشنهاد مطالعه آخر هفته اظهار کرد: مطالعه کتاب “مهمان صخره‌ها» خاطرات سرهنگ خلبان، محمد غلامحسینی را که به قلم راحله صبوری، تدوین و تنظیم شده را به کتاب‌دوستان پیشنهاد می‌کنم. خاطرات خلبانان جنگی از یک سو با توجه به هیجان پرواز همچنین شرایط سختی جنگی بسیار جذاب است.

وی افزود: “مهمان صخره‌ها» نخستین کتاب از مجموعه 10 جلدی خاطرات خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید که از سوی دفتر ادبیات مقاومت انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

نویسنده کتاب “دختر شینا» ادامه داد: خلبان محمد غلامحسینی، طی درگیری مجبور به ریجکت می‌شود. وی در حالی که تصور می‌کرد نجات پیدا کرده بعد از رسیدن به زمین به دست کومله‌ها اسیر می‌شود. شرایط دشوار اسارت از یک سو و شدت جراحت و محرومیت از مراقبت‌های پزشکی، این خلبان جنگی را در موقعیت بسیار دشواری قرار می‌دهد.

نخستین چاپ کتاب “مهمان صخره‌ها» با شمارگان دو هزار و 500 نسخه در372 صفحه، به بهای هفت هزار و 600 تومان در سال 1391 از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد و ترجمه انگلیسی این کتاب نیز به همت محسن کریمی راهجردی در سال 1392 به چاپ رسیده است.