وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیران بعثه و سازمان حج و زیارت: حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مزایای حج، عنوان کرد: حج حوزه معرفتی و فرهنگی است. سازمان حج و زیارت به عنوان نهاد دینی و حج، بخشی از تامین کننده مصرف فرهنگی در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش از ظهر امروز در نشست مشترک مسوولین دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت تصریح کرد: فرهنگ باید در محیط آرام و با ثبات پیش برود. ما یک نظام، یک رهبر، یک دولت، یک مجلس و یک دستگاه قضایی داریم. بنابراین نباید با یکدیگر اختلاف داشته باشیم و همه بایداز مقام معظم رهبری تبعیت کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: در حوزه فرهنگی نیز گفتمان حاکم، گفتمان رهبری است و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دچار تشتت نخواهیم شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه کشور در منطقه دارای شرایط حساسی است، گفت: ایران امروز به عنوان بازیگر اصلی منطقه است. سیاست خارجی ما در امتداد سیاست داخلی ماست. امروز سوریه و عراق و فلسطین دارای شرایط سختی در منطقه هستند و ایران تنها کشور در منطقه است که توانسته در برابر این مشکلات و سختی ها ایستادگی کند و برای ادامه آن نیازمند تدابیر جدی در داخل کشور هستیم.
دکتر صالحی امیری با اشاره به قدرت های نظامی، افزود: ابزار قدرت، فقط نظامی نیست. بلکه امروز کانون های قدرت شامل رسانه، دیپلماسی، انسان، مغز و تکنولوژی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه ضمن اشاره به مزایای حج، بیان کرد: حج حوزه معرفتی و فرهنگی است. سازمان حج و زیارت به عنوان نهاد دینی و حج، بخشی از تامین کننده مصرف فرهنگی در جامعه است.
وی ادامه داد: حج و اربعین همیشه در جامعه جاری و ساری است. حج فقط در اعمال خلاصه نمی شود بلکه در فرهنگی دینی جامعه نیز تاثیر مستقیم دارد.
صالحی امیری گفت: حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی در کشور است. فرهنگ دینی پادزهر فرهنگ الحادی و غیر اخلاقی و پادزهر آسیب های اجتماعی است.
وی با اشاره به حضور نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، ادامه داد: حضور آقای قاضی عسکر فرصت مغتنمی است و باید قدر ایشان رابدانیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به آقای محمدی رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرده ام در انجام امور از مدیران داخلی استفاده کنند، زیرا این سازمان ظرفیت های خوبی دارد.
در پایان، حکم حمید محمدی به عنوان رییس سازمان حج و زیارت از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وی اعطا شد.