​برگزاری جشن رمضان در 15 استان کشور

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، هفته‌های قرآنی چند سالی است که با هدف مشارکت فعال و مستمر دستگاه‌های دولتی در حوزه قرآن و عترت و به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

اصغر امیرنیا، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های ابتدایی برای هفته‌های قرآن و عترت در سطح گسترده‌ای شروع شده، افزود: مکاتبات میان معاونت قرآن و عترت و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، برای هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

به گفته وی، ١٧ استان که تاکنون هفته‌های قرآن و عترت را برگزار نکرده‌اند و همچنین سه استانی که در سال‌های گذشته موفق به برگزاری هفته‌های قرآنی شده اند، در برنامه‌ریزی صورت گرفته حضور خواهند داشت.

امیرنیا همچنین اظهار کرد: همه استان‌ها برنامه‌ها و طرح‌های خود را براساس ظرفیت‌ها و توانایی‌های دستگاه‌های اجرایی استان، به دفتر تبلیغ و ترویج ارسال خواهند کرد. مشارکت فعال و مستمر دستگاه‌های دولتی در حوزه قرآن و عترت هدف اصلی برگزاری هفته‌های قرآن و عترت در استان‌ها است.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج یکی دیگر از برنامه‌های دفتر تبلیغ و ترویج را جشن رمضان عنوان کرد که سال 1396 در 15 استان کشور با امضای تفاهم‌نامه برگزار خواهد شد. برگزاری نمایشگاه، محافل انس با قرآن، شعرخوانی، تجلیل از فعالان قرآن و عترت، نشست‌های تخصصی و تفسیر و تدبر در قرآن از برنامه‌های جشن رمضان در استان‌ها است.