​ماجراهای یک دخترک خیالباف

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، “دخترک خیال‌باف» نخستین جلد از مجموعه سه جلدی “دُری وروجک» است که به قلم اَبی هَنلون و ترجمه شیدا رنجبر از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده است.

در این کتاب ماجرای دختر بچه خیالباف و بازیگوشی به نام “دری» بیان می‌شود که به نظرِ برادر و خواهر بزرگترش “لوک و ویولت» یک نی‌نی کوچولو است و آنها نمی‌خواهند با او بازی کنند. به همین دلیل دری سعی می‌کند روزگارش را با دوستان خیالی‌اش بگذراند.

این دختربچه خیالباف، خودش را در آغاز کتاب این‌گونه معرفی می‌کند: “اسم من دُری است. ولی همه وروجک صدایم می‌زنند. من کوچک‌ترین بچه خانواده‌ام.
اسم خواهرم ویولِت و اسم برادرم لوک است. ویولت بچه‌بزرگه است. ویولت و لوک هیچ‌وقت با من بازی نمی‌کنند. می‌‌گویند ‌نی‌نی کوچولو هستم.
تمام تابستان، هر وقت می‌خواهم با لوک و ویولت بازی کنم، می‌گویند: “لطفاً، برو.» خُب، معلوم است که نمی‌خواهم بروم.
ولی نمی‌دانم چه بگویم. برای همین هی سوال می‌کنم؛ هر سوالی که به فکرم برسد.»

اَبی هَنلون، نویسنده این کتاب، از مدرسان مدرسه‌های دولتی شهر نیویورک با الهام از داستان‌ها و نقاشی‌های شاگردانش، شروع به نوشتن داستان‌هایی برای کودکان کرد. نخستین کتاب او “رالف یک داستان می‌گوید» نام دارد.

انتشارات محراب قلم، کتاب “دری وروجک» را در 160 صفحه مصور، با شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 120 هزار ریال منتشر کرده است.